Bus Parking Český Krumlov

Busparking Český Krumlov - FAQ

Organizace zájezdových autobusů v Českém Krumlově

 

OBECNÉ:

JAK JE MOŽNÉ REZERVOVAT VJEZD NA BUS-STOP?

Před příjezdem zájezdových autobusů do Českého Krumlova je nutné vjezd na BUS-STOP rezervovat prostřednictvím on-line systému na www.busparking.cz/online. Pro každý zájezdový autobus tak je potřeba objednat časový slot pro vjezd na BUS-STOP, a to jak pro zajištění výstupu hostů při příjezdu do Českého Krumlova, tak pro zajištění nástupu hostů při jejich následném odjezdu z Českého Krumlova. 

JE UMOŽNĚN VJEZD NA BUS-STOP BEZ PŘEDCHOZÍ ON-LINE REZERVACE?

Provedení on-line rezervace je možné až do 30 minut před plánovaným využitím terminálu. On-line rezervace umožňuje navíc uplatnit slevu ve výši 50 % z parkovného na parkovišti P-BUS Chvalšinská 242 - platí do vyčerpání kapacity parkoviště. Pro případ, že přesto přijede autobus bez předchozí on-line rezervace, je možné využití BUS-STOPu bez předchozí rezervace pouze za zvýšený poplatek 1.500 Kč / 1 vjezd (60 EUR / 1 vjezd) z důvodu nedodržení pravidel organizace zájezdových autobusů.

POKUD PŘIJEDE AUTOBUS BEZ ON-LINE REZERVACE, MŮŽE SI POTÉ SVŮJ DRUHÝ VJEZD, TJ. VYZVEDNUTÍ HOSTŮ, REZERVOVAT ON-LINE?

Ano, v případě, že autobus přijede bez on-line rezervace a vyloží hosty na BUS-STOPu za zvýšený poplatek 1.500 Kč (60 EUR), je možné, aby si poté časový slot pro vyzvednutí hostů rezervoval v on-line systému samostatně.

PLATÍ ČÁSTKA ZA VJEZD NA BUS-STOP PRO VŠECHNY AUTOBUSY NEBO SE LIŠÍ DLE VELIKOSTI AUTOBUSU?

Ano, částka za vjezd na BUS-STOP je stejná pro všechny autobusy bez ohledu na jejich velikost.

JE NA BUS-STOPU UMOŽNĚNO VYLOŽENÍ A NALOŽENÍ ZAVAZADEL HOSTŮ PRO ODVOZ DO HOTELU?

Vyložení a naložení zavazadel hostů pro odvoz shuttle/taxi do hotelu není z časových důvodů a z důvodu zachování plynulosti dopravy na BUS-STOPu možné. Je však možné na parkovištích P-BUS.

JSOU NA ZPOPLATNĚNÉM BUS-STOPU K DISPOZICI DALŠÍ SLUŽBY PRO ČEKAJÍCÍ HOSTY?

Na BUS-STOPu je k dispozici bezplatné WC, wifi zdarma a odpočinková zóna s lavičkami.

 

ZPOŽDĚNÍ:

JE MOŽNÉ V PŘÍPADĚ ZPOŽDĚNÍ MĚNIT REZERVOVANÝ ČASOVÝ SLOT PRO VJEZD NA BUS-STOP?

Ano, až do 30 minut před plánovaným příjezdem je možné bez poplatku posunout rezervovaný časový slot pro vjezd na BUS-STOP.

JAK DLOUHO SE MŮŽE AUTOBUS ZDRŽET NA BUS-STOPU?

Autobus může na terminálu BUS-STOP setrvat max. 20 min. od vjezdu na terminál. 

 

ON-LINE REZERVAČNÍ SYSTÉM:

JAKÉ ČASOVÉ SLOTY JE MOŽNÉ REZERVOVAT V ON-LINE REZERVAČNÍM SYSTÉMU?

Každou hodinu je možné v on-line rezervačním systému vybírat ze 3 pevných 20minutových časových slotů, tj. např. 9:00 - 9:20, 9:20 - 9:40, 9:40 - 10:00 atd.

JAKÁ JE KAPACITA REZERVACÍ V ON-LINE SYSTÉMU?

Na žádost velkých dopravců byla pro bezproblémové odbavení většího počtu autobusů ve špičkách navýšena kapacita rezervací na maximální možný počet 7 míst. Tento krok však znamená, že není možné držet volné kapacity pro autobusy přijíždějící mimo on-line rezervační systém.

KDO MŮŽE PROVÁDĚT REZERVACE V ON-LINE REZERVAČNÍM SYSTÉMU?

V on-line rezervačním systému může provádět rezervace cestovní kancelář, dopravce i provozovatel ubytovacího zařízení.

NA JAK DLOUHO DOPŘEDU JE MOŽNÉ REZERVOVAT ČASY PŘÍJEZDŮ?

Využití výstupního a nástupního terminálu BUS-STOP je možné rezervovat na 6 měsíců dopředu.

JAK MOHU PROVÉST REZERVACI VJEZDU NA BUS-STOP ZA ZVÝHODNĚNÝ TARIF PRO TURISTY S PŘENOCOVÁNÍM?

Rezervaci vjezdu na BUS-STOP pro turisty s přenocováním je nutné provést v on-line systému na www.busparking.cz/online. Pro uplatnění tarifu pro turisty s přenocováním je nutné v průběhu provádění rezervace časového slotu pro příjezd a následně pro odjezd hostů v on-line systému zadat slevový kód. Slevové kódy obdrží cestovní kancelář od provozovatele ubytovacího zařízení, ve kterém turisté nocují. O slevové kódy žádá provozovatel ubytovacího zařízení nejpozději 14 dní před plánovaným příjezdem hostů na adrese busstop@ckrumlov.info.

POSKYTUJE PROVOZOVATEL SLEVY NA VJEZD NA BUS-STOP ŠKOLNÍM ZÁJEZDŮM? JAKÝM ZPŮSOBEM JE MOŽNO V TOMTO PŘÍPADĚ REZERVOVAT VJEZD NA BUS-STOP?

Ano, provozovatel BUS-STOPu si vyhrazuje právo poskynout slevu na vjezd na BUS-STOP mateřským, základním a středním školám. Pro uplatnění slevy na vjezd pro mateřské, základní a střední školy je nutné v průběhu provádění rezervace časového slotu pro příjezd a následně pro odjezd žáků v on-line systému na www.busparking.cz/online zadat slevový kód. Slevové kódy obdrží škola na základě předem zaslané oficiální žádosti (žádost ke stažení zde) podepsané vedením školy a potvrzující, že se jedná o oficiální školní akci. Tuto žádost je nutné zaslat na e-mail busstop@ckrumlov.info s minimálním předstihem 14 dní před plánovaným příjezdem. Rezervaci v on-line systému může provést dopravce, cestovní kancelář či přímo škola.

JE MOŽNÉ V JEDNÉ OBJEDNÁVCE OBJEDNAT ČASOVÝ SLOT PRO VÍCE VJEZDŮ?

Ne. V jedné objednávce je možné objednat časový slot pouze pro jeden vjezd na terminál, tj. pro jeden zájezdový autobus je nutné provést dvě objednávky, jednu pro zajištění výstupu hostů při příjezdu a druhou pro zajištění nástupu hostů při odjezdu.

JAK JE MOŽNÉ UHRADIT OBJEDNANÉ ČASOVÉ SLOTY V ON-LINE SYSTÉMU?

Platba musí být provedena za každý objednaný časový slot, tj. jedna platba pro výstup a druhá platba pro nástup hostů, a to výhradně prostřednictvím platební karty. Platba je možná v Kč i v EUR.

JE NUTNÉ V RÁMCI ON-LINE REZERVACE UVÁDĚT I SPZ AUTOBUSU?

Uvádění SPZ autobusu není při provádění objednávek v on-line systému nutné, QR kód se při vjezdu na BUS-STOP „spáruje“ s SPZ autobusu.

 

PARKOVÁNÍ AUTOBUSŮ:

KDE JE MOŽNO ODSTAVIT PRÁZDNÝ AUTOBUS?

Pro odstavení prázdného autobusu jsou určena parkoviště P-BUS, která se nacházejí v okrajových částech města. Lze využít centrální parkoviště P-BUS na Chvalšinské ulici 242 (cca 300 m od výstupního a nástupního terminálu BUS-STOP), příp. v případě naplnění kapacity je k dispozici soukromé parkoviště pro autobusy v Kaplické ulici 623.

KOLIK STOJÍ PARKOVNÉ AUTOBUSŮ NA 1 HODINU A 24 HODIN?

Ceník parkování na centrálním parkovišti P-BUS Chvalšinská 242 naleznete na www.busparking.cz. Autobusy, které využily vjezd na výstupní a nástupní místo BUS-STOP s předchozí on-line rezervací, mohou uplatnit slevu ve výši 50 % z parkovného na parkovišti P-BUS Chvalšinská 242 - platí do vyčerpání kapacity parkoviště. 

Ceník parkování na P-BUS

Cena parkování autobusu za každou započatou hodinu* 100 Kč / 5 EUR
Cena parkování za 1 den (24 hodin)* 600 Kč / 25 EUR

*Při předložení QR kódu z BUS-STOPu sleva 50 % z parkovného - do vyčerpání kapacit parkoviště.

Ceník BUS-STOP od 2. 9. 2019

cena za 1 vjezd včetně DPH
On-line rezervace – jednodenní návštěvníci 625 Kč / 25 EUR
On-line rezervace – turisté s přenocováním 375 Kč / 15 EUR
Zvýšený poplatek za vjezd bez předchozí on-line rezervace 1.500 Kč / 60 EUR

Ceník BUS-STOP od 2. 9. 2019

Na busparkingu Český Krumlov je platba možná v hotovosti i platební kartou v Kč nebo EUR.


Důležitá telefonní čísla

Policie: 158
Městská policie: +420 380 766 308, 156
Hasiči: 150
Nemocnice: +420 380 761 911
Pohotovost: +420 380 717 646

Partner pro turistický servis v Českém Krumlově

Infocentrum Český Krumlov

náměstí Svornosti 2
Český Krumlov
E-mail: info@ckrumlov.info
WWW: www.ckrumlov.info